Redmi Note 9 Pro Max Dual Sim Black 128GB 6GB RAM 4G LTE
Redmi Note 9 Pro Max Dual Sim Black 128GB 6GB RAM 4G LTE
Highlights
- Massive battery keeps the performance unrushed with an uninterrupted experience
- Increases speed, responsiveness and performance providing flagship experience
- Smart app access control allows others to use your device in a way that gives you full control
- Articulated to exude a sleek strength and refined style
| Colour Name | Black |
| Display Type | IPS LCD |
| Expandable Memory Type | MicroSD |
| Internal Memory | 128 GB |
| Maximum Expandable Memory | 512 GB |
| Model Name | Note 9 Pro Max |
| Model Number | Redmi Note 9 Pro Max |
| Network Frequency Band | LTE |
| Network | 4g_lte |
| Network Type | LTE |
| Operating System | Android |
| Operating System Number | 10 |
| Primary Camera Resolution | 64 MP |
| RAM Size | 8 GB |
| Screen Size | 6.67 inch |
| Secondary Camera Resolution | 32 MP |
| SIM Count | Dual SIM |
| SIM Type | Nano SIM |
| Voice Calling Capability | yes |











